Telefon
WhatsApp
SİZ BÜYÜKLERİMİZİN EKSİĞİ YOK MU.???

Evet hafta sonu ilk üzücü haber, Eski başkan Emin Kar ‘ın vefatıydı, ardından İzmir de Menemenspor yenilgisi ve takımın Mehmet Altıparmak hocayla yolları ayırması. 
 
Boşalan hoca koltuğu gündem olsada bir konu daha gündemden düşmedi hatta bazılarının konuyu ısrarla irdelemesi...
 
Evet benimde bir önceki yazımda yer verdiğim ve kulübümüzü eleştirdiğim konuydu Emin Kar için kulüpte düzenlenmeyen tören.
Neden düzenlenmedi.? Sebep neydi.?
Araştırdık ve kamuoyunun gerçekten bilmesi gereken, kulübün eleştiri oklarının hedefi haline getirilmesinin yanlış olduğunu gördük.
 
Oysa kulübümüz Emin Kar ‘ın vefatı sonrası yakından ilgilenmiş, kulüpte tören düzenlenmesi için girişimde bulunmuş fakat aile bunu kesinlikle kabul etmemiş. 
 
Merak edilen soru... Kabul edilmemesinin sebebi neydi.? 
 
Bir buçuk yıl önce Samsunspor da alınan kararlar gereği bazı isimlerle yollar ayrıldı. Sonuçta kulüpte kişiler gelip geçici ve gayette doğal kişilerin değişmesi. Dolayısıyla o süreçte bazı isimlerle olduğu gibi Emin Kar başkanla da yol ayırımına gidildi. 

Sonrasında kendisinin Samsunspor a gönül koymasıyla geçtiğimiz günlerde ani vefatının ardından, kulübün tören talebini Kar ailesi red ediyor. Kaldı ki Dernek yönetiminin önerisiyle Yüksel Yıldırım Başkanında mutlak talimatı var.

Şimdi doğru olan nedir ? Yanlış olan nedir ? 

Doğru olan ailenin başta red etmesi bir duygusallıktır çünkü babanın dargınlığından sebep evlat olarak bir an kabul edilmemesi asla eleştirilemez. Belki bu durumda hangimiz olsak aynı tepkiyi verebilirdik hepimiz insanız sonuçta. 
 
Şimdi gelelim kulübümüze. Bu konuyla ilgili başkanın talimatının ardından hem dernek hemde özellikle Kulüp Genel Müdürü Soner Soykan aileyle her daim yakından ilgilenerek törenle ilgilide gerekeni yapmak isterler fakat aile kabul etmeyince zorla götüremezlerdi elbette. 

Şimdi kulüp müdürünün yapacağı çok bir şey yok bu durumda ama camiadaki bazı büyüklerimizin yapması gerekenler vardı.

Yanlış olan..!

Arkadaşlar bu kulübün bir Divan Kurulu var, bu kulübün bir Dernek yönetimi var, kısacası bizim camiamızdan bildiğimiz yönetici büyüklerimiz var. Israr olacaksa eğer, belki kulüp müdürü genç arkadaşın ısrar edemeyeceği durumu Siz Samsunspor ailesi büyükleri olarak gidip Kar  ailesiyle görüşüp kırgınlık olabilir ama doğru olan budur diye sizler niçin devreye girmediniz. 

Bu durumda sizin şimdi eleştirmek değil o gün böyle bir davranış sergiliyor olmanızdı doğru olan. 

Aldığımız duyum üzerine söylüyorum bu bir iddaa tabii... 

Divan Kurulu sanırım topluca istifa etmeyi düşünüyormuş. 

Neden? 

Bu eksik kulübün eksiği diye. Ya Sizlerin eksiği.!! Kusura bakmayın ama bir o kadarda sizlerinde eksiği bu konu...
 
Üzücü olan.... 

Bu durumun kaosa dönüşmesini  fırsat bilen, Yüksel Yıldırım Başkan ve ekibini pasifleştirmek isteyen kesimlerin olduğunu üzülerek takip etmekteyiz. 

Eleştirimizi yapalım eksiklerimizi dile getirelim ama dün minnettarız dediğimiz Yüksel Başkanı etkisizleştirmek isteyenlere ve buna çanak tutanlara fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

İki gündür hocanın gidişini araştırıyoruz... 

Maç Sonrası köşe yazımda " belki kan değişikliği iyi gelir "  diye bir satır yazmıştım ama o satırında pişmanlığını yaşıyorum açıkçası. 

Mesele hocayı göndermek değil radikal kararlar alarak hocanın arkasında durmaktı. Kim gelirse gelsin aynı sıkıntıları yaşayacağız gibi hissediyorum. 

Yine de bizler üzerimize düşeni yapalım hoca kim gelirse gelsin sahiplenelim, sosyal medyanın galeyanına gelmeyelim. Takıma ve özellikle takım kaptanı Yasin Öztekin e sahip çıkalım, bu arkadaşımızın zaman zaman performansı düşük olabilir her oyuncuda olduğu gibi ama ben farklı konulara girmek istemiyorum. Zamanı gelince konuşuruz, umarım o zamanın gelmesini oluşturacak takım içerisindeki korktuğumuz gelişmeler olmaz. Takım kaptanı Yasin Öztekin e sahip çıkılsın benden söylemesi. 

Sosyal medyadaki galeyana gelmeyin, eğer böylesi satırlar yazıyorsak var sebepleri...

Her şey Samsunspor içinse sahip çıkmaktır yakışan bize...
 Sevgiyle Kalınız...
Selamet ATLI

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Samsun Nöbetçi Eczaneler