Telefon
WhatsApp
KRİZ SÜRECİNE GİRMEDEN...

Bursa da farlı kaybettiğimiz maçın ardından içeride oynayacağımız Gençlerbirliği maçının önemi oldukça fazlaydı.

Rakip Gençlerbirliği bizden daha çok isteyendi sanki. Hiç deplasman takımı gibi değildi.

Maçın on ikinci dakikasında  defansın arasına atılan topta Gençlerbirliği nin direkten dönen topu vardı. Bu şekilde  zaman zaman etkili gelip tehlikeli oldular.

Takımda defans ve orta saha arasındaki kopukluk, aradaki mesafe, bu tarz hücumu hızlı olan takımlar bizlere sıkıntı yaratacağa benziyor. 

Orta sahayı çabuk ve hızlı geçmelerinin sebebi Yasin Öztekin in mevikisinde olmadığı ve orta sahaya defansif anlamda fazla yardım edemediği görülüyor.

İki haftadır takım olarak geriden oyun kurarken fazla pas hataları yapmaya başladık. Bu durum bize ani atak yememize, tehlikeli pozisyonalar vermemize neden oluyor. 

Maçın başından beri özellikle sol tarafımız resmen yok gibi top kayıpları, defansın arkasına atılan toplarda hep tehlikeli pozisyonlar verdik. Özellikle evimizde oymadığımız 2 maçta da Ali Ülgen çok etkiliydi. Bindirmeleriyle olsun yaptığı müdahalelerle asistlerle Taraftarında hoşuna giden tarzda bir futbolcu, izleyenleri heyecanlandıran bu şekilde bir oyuncuya bir hata yada yanlış yaptı diye kesik yemesi ne kadar doğru bilmiyorum. 

Aladdin Okumuş elinden geleni yapsa da yeterli olmadığını gördük.  

Soner Gönül, geçen hafta hiç bir şey yokken topun senden çıktığını bildiğin halde tartışarak itiraz halinde kart gördün, hep bir agrasiflik üstüne oynuyorsun. Konuşmayı bırakıp oyuna odaklı olsa Soner Gönül ün daha faydalı olacağını düşünüyorum. 

Osman Çelik ... iyi oynayan basan biriydi ama bu hafta pek fazla verim alamadık. Her hafta forma sansı bulan Osman ‘ın yoğun maç trafiğinden sebep olsa gerek yüksek tempolarda geçen yorgunluk belirtileri belli oluyor. 

ikinci yarının başında Melih Okutan ın yerine Cihan Kahraman oyuna girdi. Cihan sanki biraz cesaretsiz dikine  değil geri pas yapmayı daha çok tercih ediyor. 

İki haftadır iki oyuncu değişikliği yapıp kalıyoruz. Mehmet hocam ligin başında hep söylediğiniz bir şey vardı. Ben 1 yediysem 2 atmaya 2 yediysem 3 atmaya oynarım diye konuşmalar yaptınız.

Sezon başından beri oynattığınız oyun evet zevk veriyor fakat oyun oynarken biz taraftar olarak her defasında yüreğimiz ağzımızda her an her takımdan kontra yiyebiliyoruz. 

İleride o kadar çok üretken olamadıkça geri de bir o kadar sıkıntı çekiyoruz. Araya atılan toplarda ve hava toplarında sıkıntı çekiyoruz.

Yasin Öztekin... Takım ondan çok şey bekliyor, Taraftar olsun takım olsun. Rakip takım bile Yasin Öztekin deyince herkes önlem alıyor fakat bizim beklediğimiz Yasin son yarım saatlik dilimde ki performansı göze çarparken bunu 90 a yayamıyor.

Tomane sahanın iyilerinden diyebileceğimiz oyuncuların başta geleniydi. Taç atışlarında olsun gelen hava toplarında olsun her topa müdahale edişi istekli oluşu hatta hazır olmadığını bilsek de zamanla daha iyi olacağı sinyallerini veriyor. Hatta içerde oymadığımız son iki hafta da fileleri havalandıran isimdi Tomane. Sakatlık yaşamadığı sürece İlerleyen haftalarda takıma daha fazla faydalı olacağını düşünüyorum. 

Kalecimiz Aykut Özer e gelince...
Belki önceki sezonlara  göre geride kalan 5 haftada kalemizde fazla gol gördük ama kalecimiz Aykut un yediği gollerde hatası olduğunu düşünmüyorum. Aksine yapmış olduğu kurtarışlar, takıma ve sahaya olan hakimiyeti, konuşması, geriden uyarması tam anlamıyla iyi bir kaleci olduğunu hissettiriyor.

Fofana geçen haftalara göre bu maç bir tık daha iyiydi. Attığımız son golde de katkısı vardı. Zamanla kendini bulduğunda daha fazla verim alacağımızı düşünüyorum. Bugün son bölümlerde oyundan düştü ama kenardan hücuma katkı verecek hamle şansımız  yoktu kulübede.

Puan kayıpları Mehmet hocanın kredisini azaltıyor. Sanki sezon sonlarıymış gibi sakatlıklar ve hazır olmayan oyuncularla alternatif olmaması hocanın işini iyiden iyiye zorlaştırıyor. 

Ligde kolay maç yok..! Ama artık hocamızda oyuncularımız da kendine gelmeli aksi halde kulübümüzde bir kriz süreci yaşanır... 
        Saygılarımla...
                      Atakan ATLI

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Samsun Nöbetçi Eczaneler