Telefon
WhatsApp
BAŞKA BİR FATSA YOK

16 Eylül 2023 Dünya Temizlik Günü gerçekleşen kıyı ve deniz temizliği etkinliği Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği farkındalık etkinliği Fatsa Sahilinde gerçekleştirildi. Programa Fatsa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Yurttaş, Müdürlükler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe katılan tüm vatandaşlara Fatsa Belediyesi tarafından tişort, eldiven ve çöp torbası dağıtıldı. Etkinliğe katılan gönüllü vatandaşlar doğaya atılmış kâğıt, plastik, metal, cam ve izmarit atıklarını topladı.

“ÇEVRE EN KIYMETLİ HAZİNEMİZ”

Fatsa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ercan Yurttaş, “ Çevre en kıymetli hazinemiz. Bu hazineyi korumalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Temiz bir dünyada yaşamak hepimizin arzusu. Bugün için değil, bu değerli hazineyi gelecek nesillere aktarmak, onlara emanet etmek hepimizin borcu.” dedi.

“81 İLDE ORTAK TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”

16 Eylül Dünya Temizlik Gününde açıklama yapan Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, “ Dünya Temizlik Günü ilk olarak 2008 yılında Estonya'da başladı ve o zamandan beri küresel bir harekete dönüştü. Her yıl Eylül ayının üçüncü Cumartesi günü Dünya'da ve ülkemizde temizlik hareketi ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Etkinliğimize katılan ve desteklerini sunan gönüllü çevre elçilerimize teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

ddv

Yazarlarımız

Samsun Nöbetçi Eczaneler