Telefon
WhatsApp
ATAKUM'DA KADINLARIN DAYANIŞMA BULUŞMASI

Atakum Belediyesi tarafından kadınların sosyal, psikolojik, ekonomik ve hukuki sorunlarla baş ederek daha katılımcı ve üretken hale gelmeleri için hizmete açılan Özgecan Kadın Danışma Merkezi’nde, çalışmalar aralıksız devam ediyor. 

Koruyucu, önleyici, geliştirici; rehberlik ve rehabilitasyon hizmetlerinin verildiği merkezde, çalışmaların geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla, ‘Kadınlar Buluşması’ etkinliği gerçekleştirildi. Buluşmada; Merkezde görev alan psikolog, sosyal hizmet uzmanı, avukat, çocuk gelişim uzmanı ve eğitmenden oluşan ekip, yürütülen çalışmalar hakkında kadınlara bilgi verdi. Tek tek söz alan kadın katılımcılar taleplerini iletirken; beklentilerini içeren anket çalışmasına da katıldı. Toplantıda, merkezde açılması düşünülen kurslar ile ilgili de değerlendirme yapıldı. 

“Toplumda Daha Etkili Olun”

Etkinliği ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, vatandaşlarla bol bol sohbet etti. Başkan Deveci, ülke olarak geçirilen zor dönemde kadınlara önemli görevler düştüğünü belirterek, “Atakum, kadın kenti. Kadın olmadan Atakum olmaz. Türkiye olmaz. Görev yaptığım dört yıl boyunca kadınlara ‘Bir adım öne çıkın’ diyorum. Hem ailede hem de içinde bulunduğunuz toplumda daha etkili olun. Her birinizin ayrı ayrı çocukları, torunları var. Onların geleceği için bu, çok önemli. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz ama bu zorlu süreçten çıkarız. Bu ülke, kötü günleri daha önce de gördü. İsteğimiz bir an önce bu zor günlerden kurtulmamız” gerektiğini söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Samsun Nöbetçi Eczaneler